המכשפה \ The Witch - ביקורת

המכשפה \ The Witch - ביקורת

חוץ מ״הבאבאדוק״, לא ראיתי סרט אחד שהפחיד אותי באמת. לא רק הלחיץ, לא רק הטריד, אלא ממש גרם לי לרעוד. קיוויתי ש״המכשפה״ יענה על דרישותי אך זה לא קרה. למרבה המזל, זה עדיין סרט נפלא.

המכשפה תקציר העלילה

וויליאם הוא נוצרי אדוק אשר גורש מאדמתו באנגליה ועבר ביחד עם משפחתו לחווה ליד יער בלא-זוכר-איך-קוראים-למקום-הזה. יום אחד תינוק המשפחה נעלם ובעקבות האירוע דברים נוראיים על טבעיים נוספים קורים למשפחה.

The Witch Poster

מה חשבתי על הסרט?

הביצוע מושלם. הסרט לוקח את אנגליה הקדומה ועוטף אותה באווירה אותנטית, מלחיצה ושטנית. הכל פה אותנטי, מהדיבור הבריטי הישן של ה-thee וה-thy, דרך הרובים שקשה לדייק בירייתם עד ללבוש ולתפאורה האמינה. אני מת על זה.
הסרט לא משעמם לרגע. תמיד יש משהו מותח, משהו שאתה מחפש. וביחד עם העשייה יש כאן סרט מטורף שלא מרפה ממך לרגע עם האווירה שלו. הוא קצר אבל בדיוק באורך המתאים.

עכשיו בואו נדבר על החסרונות

הסרט זורק כמה רמזים מעניינים שמשאירים אותך בציפייה והוא לא עונה עליהן. למשל זה שאחד הילדים במשפחה, כיילב, מסתכל על השדיים של אחותו. האם זהו סיפור על התבגרות? או שמא על גילוי עריות? בכל אופן, הסרט לא עונה על שאלות מהסוג הזה וקצת חבל לי כי היה יכול להיות פה משהו פילוסופי ומעניין יותר.

הסרט, איך ננסח את זה יפה, צפוי. ידעתי כבר מהאמצע מה הולך לקרות בסוף. מזלו שהוא כל כך כיפי. ציפיתי שסרט מסוג כזה, על מכשפות ועל השטן ועל דברים מפחידים על טבעיים יהיה מפחיד יותר אבל איזה באסה, זה נראה כאילו הוא מנסה להיות בכלל יותר מותח ומלחיץ מאשר מפחיד וחבל לי.
לסיכום, ״המכשפה״ הוא לא סרט מפחיד אך הוא מותח, מעניין, כיפי ושווה צפייה.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת