בלייד ראנר 2049 / Blade Runner 2049 - ביקורת

בלייד ראנר 2049 / Blade Runner 2049 - ביקורת

״בלייד ראנר״ הוא קלאסיקה ועל זה אין ויכוח. אבל האם אפשר לעשות סיקוול לקלאסיקה? לא חשבתי שכן. אבל דני וילנב, אחד הבמאים הכי טובים שעובדים בתעשייה היום, מוכיח אחרת.

בלייד ראנר 2049 תקציר העלילה

K הוא בלייד ראנר שנשלח להביא למשטרה את הילד של רייצ׳ל ודקארד מהסרט הקודם, ילד מסוכן שיכול להוביל מרד על בני האדם.

Blade Runner 2049 Poster

דני וילנב ונקודות מעולות נוספות

דני וילנב הוכיח שאפשר לעשות סיקוול לקלאסיקה שעומד בפני עצמו ללא יותר מדי הסתמכות על הקלאסיקה - בלייד ראנר 2049. ‏מבחינת עשייה, כמו הסרט הקודם - מופתי. הסאונד מדהים ואגרסיבי, שילוב הפסקול והצלילים מתוך הסרט היה באמת חוויה מטורפת ורק בגלל זה אני כועס על עצמי שלא ראיתי את הסרט בקולנוע. האנס צימר יכול להיות חקיין של עצמו אבל הוא באמת התעלה מעל עצמו בסרט הזה. הצילום מדהים - רוג׳ר דיקנס הוא ללא ספק הבמאי הכי טוב שעובד היום, ביחד עם עמנואל לובצקי. 

האקשן ענק. וגם התסריט מופלא - הדיאלוגים חכמים ומעוררי מחשבה, הדמויות גם גורמות לחשיבה אינטנסיבית על מי ״אנושי״ באמת, והכל מרגיש במקום. כמו הסרט הקודם, מצליח להיות גם מהנה וגם פילוסופי מאוד. הדבר הכי טוב בסרט בעיני הוא שהוא מצליח לעמוד בפני עצמו בלי הרבה הסתמכות על הקודם, ואין הרבה סרטים כאלה. המון סיקוולים ורימייקים שרובם חלשים. הסרט מרחיב את העולם של בלייד ראנר בצורה נהדרת.

לסיכום, ״בלייד ראנר 2049״ הוא סרט גדול, כמעט כמו הקודם. עצוב שהוא נכשל בקופות בעוד שסרטים ממוצעים זוכים להצלחה בקופות, אבל וילנב יכול לשמוח שהסרט שלו כבר מעכשיו קלאסיקה, והוא עמד במשימה הבלתי אפשרית שלו.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אחים לנשק - Band of Brothers - ביקורת על המיני סדרה אחים לנשק

סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת