מלחמה על כולם \ War On Everyone - ביקורת

מלחמה על כולם \ War On Everyone - ביקורת


ראיתם בטח שהדירוג של הסרט דיי נמוך, אבל לדעתי הוא פשוט אינו מתאים לכל אחד. קומדיה מבריקה ומדוייקת.
מלחמה על כולם תקציר העלילה
שני שוטרים מושחתים, טרי ובוב חוזרים לתפקידם אחרי שהושעו בגלל האשמה על תקיפת שוטר שהתנהג לבוב בגזענות. השניים מגלים תכנית של פושע לבצע שוד, ומחליטים לאיים על מבצע השוד ולקחת את הכסף לעצמם. בדרך הם מגלים שהפושע שאיתו הם מתמודדים אולי יותר חזק ובעל השפעה משציפו ויצטרכו לעבור הרבה כדי להגיע אליו.

הומור שחור וחד

לאורך כל הסרט, זוג השוטרים לא מתייחסים לעבודה שלהם ברצינות, ואין אמצעי שהם לא ישתמשו בו כדי להשיג את המטרה שלהם - כסף ורק כסף. הזוג מתואר כמין סטארסקי והאץ' רק מעט יותר רעים ובלי טיפת כוונה לחפש צדק (כביכול פארודיה על סרטי הcop buddies של שנות ה70). הקומדיה הכי מבריקה שראיתי, מדוייקת להפליא. הסרט לא מדבר לקהל רחב מדי ולא נראה שרוב הצופים נהנו ממנו. הסרט אולי לא בועט לכל אורכו כמו רוב סרטי האקשן ולא מתאמץ להצחיק כל אחד אבל בעצם מראה הומור שחור ברמה מצוינת.

צילום יפיפה לעלילה מכוערת

הנופים של ניו מקסיקו מרהיבים, התפאורה תמיד בהירה וצבעונית בלי להפריע יותר מדי לעין נראה כאילו כל הויזואליות בסרט נלקחה מדרמה כשבעצם הסרט עצמו מציג עולם פשע מעוות כשהגיבורים עצמם רק לקראת הסוף מראים טיפת מוסר. לאורך הסרט מתפתח בצילום גוון סוריאליסטי שנוצר בשילוב בחירת המיקום לצילום הסרט יחד עם שמירה על פשטות וסדר בכל פריים, הטריילר לסרט והפוסטר כל כך "מורידים" מהסרט עצמו. במבט ראשון נראה שהסרט יהיה מלא אקשן בועט ומלא בהומור רדוד, אבל אחרי צפייה בסרט אפשר לראות "יצירה" שלא מביישת את מקורותיה משנות ה70 ואפילו מחייה את הז'אנר עם החידושים הקולנועיים של המאה ה21.

הבעיות בסרט

התאהבתי בסרט ובדיוק בגלל זה אני לא ארחם עליו ועל החורים הרבים שבו. העלילה שהיא כמובן המרכיב העיקרי בסרט ממנו צומחים כל הפרטים שמעצבים אותו ליצירה מוגמרת. כפי שציינתי קודם, העלילה לא מעניינת מאוד והיא אפילו חד כיוונית - אין הרבה פרטים. הסרט מאוד פשטני (כוונת המשורר?) - אפשר לומר שזה כמו מין סרט ניסיוני שנועד לבחון את כל היכולות לייצר עוד סרט כזה עם עלילה מפותחת יותר משני גיבורים נגד הנבל הגדול והמאיים. למרות הסצנות המרהיבות בסרט, אם נביט בהן בעין ממוקדת נראה כאילו יותר מדי מהן הן בעצם רגעים סתמיים שלא תורמים לסרט. הסרט מהלך על קרח דק שמפריד אותו מסרט עצמאי אמנותי לעוד סרט אקשן עם בדיחות.  כדי לגרוף כמה רווחים עד הבלוקבסטר הבא שייצא לאקרנים, מיכאל פנה (Michael Peña) גונב את אור הזרקורים מאלכסנדר סקארסגרד עם המשחק הכריזמטי שלו והאישיות הקולנית בזמן שאלכסנדר קצת נשאר שקט יחסית והייתי שמח לראות אותו מדבר יותר.

ציטוט אהוב:*נכנס פצוע הביתה*
"היית צריכה לראות את הבחור השני, הוא לא נפגע בכלל"תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אחים לנשק - Band of Brothers - ביקורת על המיני סדרה אחים לנשק

סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת