הרשת החברתית / The Social Network - ביקורת

הרשת החברתית / The Social Network - ביקורת

לא ציפיתי יותר מדי מ״הרשת החברתית״ וגם לא קיבלתי הרבה. ציפיתי ליותר אפילו. חבל. פינצ׳ר לא בשבילי. עלילה בסך הכל, סרט נחמד.

הרשת החברתית תקציר העלילה

הסרט הרשת החברתית מביא את סיפור הקמתה של הרשת החברתית הגדולה והמשפיעה בעולם - פייסבוק. תאמינו לי - כל מילה מיותרת.

דיוויד פינצ'ר

אני לא מעריץ את הבמאי דיוויד פינצ׳ר, ואני לא יודע למה בדיוק. הסרטים שלו עשויים מעולה ורואים שכל פריים ופריים מושקע, אך אני לא מצליח לחוות את סרטיו, הם לא סוחפים אותי (למעט ״שבעה חטאים״ המדהים).

חצי חצי
The Social Network Poster
הסרט לא רע. אבל בניגוד לסרטיו האחרים של פינצ׳ר שראיתי, פה יש לי בעיות ממשיות עם הסרט, אני יכול להגיד עליו דברים לרעה. בראש ובראשונה, הסרט ברובו שיעמם אותי. אני לא יודע אם זה כי ריבוי הדיאלוגים בו עייף אותי (כנראה שלא,בגלל ש: א.״סאנסט לימיטד״ למשל, הוא סרט שמתרחש במקום אחד, סגור, וכל כולו דיאלוגים, והוא לא שיעמם אותי בכלל, הוא היה מרתק. ב.הדיאלוגים שלו נהדרים ממש.), או בגלל שלא באתי במוד המתאים, או שסתם הסיפור לא עניין אותי. בכל מצב, לא הייתי מרוכז ולא פעם שאלתי ״רגע, איך קרה המצב הזה? ומי זה בכלל״, איבדתי עניין בקלות. הסיפור כבר ממילא בדיוני ברובו לפי מה שהבנתי, אז היה אפשר להפוך אותו ליותר מעניין. לא הרגשתי כלום מהסרט. אהבה, שנאה, כעס, משהו. הכל קר ומרוחק, ואף על פי שזה מתאים לסרט (אנשים קרים, חברה קרה) לא אהבתי את זה. חוץ מזה, סבבה לגמרי.נקודות נוספותמבחינת הביצוע-משחק, צילום, פסקול, עריכה, תאורה, פינצ׳ר שיחק אותה כהרגלו. הכל מרגיש במקום, הכל מדויק. יש כמה סצינות חזקות במיוחד. הסצנה האחרונה,למשל, שבעצם מסכמת את הסרט. או סצנת תחרות החתירה בסירות, עם הצילום המסעיר, מנגינת ״בתוך ההיכל של מלך ההר״ והמתח...כאן הרגשתי משהו. בסך הכל אני חושב שזה מהסרטים שפשוט לא מדברים אלי כצופה. לא התחברתי לאף אחת מהדמויות, הסרט אמנם לא איטי אך משעמם, ואפילו הדיאלוגים לא הצילו את הריכוז שלי. יש כאלה שמחשיבים אותו לסרט גדול.. אני לא. אולי אני פשוט מתחבר יותר לפינצ׳ר של המתח.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת