הפשיטה / The Raid: Redemption - ביקורת

הפשיטה / The Raid: Redemption - ביקורת

מותחן אקשן אינטנסיבי, מדמם וברוטאלי. הפשיטה הוא סרט פעולה בדיוק כמו שסרט אקשן צריך להיות.

הפשיטה תקציר העלילה

יחידה משטרתית מובחרת (?) נכנסת לבניין עם המון, המון פושעים שיודעים קונג פו (?) ממש, ממש טוב, במטרה להשיג את הפושע הראשי ששולט על כולם. המשימה, מן הסתם, נכשלת, ושוטר צעיר אחד נלחם נגד כולם כדי, מן הסתם, לחיות, אך גם בשביל מטרה שלשמה הוא נכנס למשימה המפחידה הזאת - להחזיר מישהו יקר לו הביתה.

מגדלור לסרטי פעולה אחרים
״הפשיטה״ הוא סרט מופת ודוגמה מצוינת לאיך סרט פעולה צריך להיראות. סרט באורך של פחות משעתיים, בלי הרבה עלילה, דיאלוגים או תחכום כלשהו, תחושת אינטנסיביות לכל אורכו, ומהנה מאוד, כי מה לעשות, לראות אנשים מרביצים אחד לשני זה כיף. במהלך הסרט הרגשתי קוצר נשימה. לב פועם בחוזקה. אין רגע אחד של מנוחה. תמיד יש איזושהי סכנה, אי וודאות. האקשן פה מדהים. בהרבה סרטי פעולה היום יש שוטים קצרים מאוד והמון קאטים. בעיני (תרתי משמע) זה מציק. זה לא אמין. אקשן צריך להיות מובן, צריך להיות חלק וזורם. כשיש המון קאטים זה מרגיש כמו תוהו ובוהו. שוטים ארוכים (בתנאי שהאקשן אמין ועשוי טוב) לעומת זאת הם מרהיבים ועוצרי נשימה. וכאן, האקשן בהחלט כזה. כיף, מגניב, פסיכי, ועושה נעים בעין.

פניני מתח
הסרט מוצלח גם ברגעיו המותחים. יש סצנה אחת בה שני שוטרים מתחבאים בחדר נסתר ואחד הפושעים דוקר את הקיר כדי לראות אם יש שם אנשים. סצנה מאוד מותחת. אין אוויר בריאות. שוב, יש את תחושת האינטנסיביות שהורגת אותך כל פעם מחדש. כמובן שהפסקול אנרגטי ומתלבש. מעבר לכך, עלילה, דיאלוגים, רגש, דמויות - אין את זה כל כך. יש את התפתחות היחסים המעניינת יחסית בין הדמויות, אבל כאן זה נגמר. אם אתם באים בציפייה למשהו חכם ועמוק, לא תמצאו את זה פה, כי.. בכל זאת, סרט פעולה. אם אתם אוהבים אקשן אתם חייבים לראות את זה. חובה עליכם. הרבה זמן לא נהניתי ככה מסרט פעולה. ושמעתי שהשני עוד יותר טוב..
אויש.. יצאתי כזה פואטי..

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת