פחד ראשוני / Primal Fear - ביקורת


פחד ראשוני / Primal Fear - ביקורת

פחד ראשוני הוא פשוט סרט חובה - אחד מהסרטים הטובים ביותר בכל הזמנים ללא ספק.

פחד ראשוני תקציר העלילה

עורך דין מצליח ושחצן (ריצ׳רד גיר) בוחר להגן על צעיר חסר בית ומגמגם (אדוארד נורטון), המואשם ברציחתו של בישוף אהוב בשיקגו, כדי לזכות בתהילה וכותרות נוספות. התובע הכללי, אויבו בנפש וידידו של הבישוף המנוח, דורש עונש מוות לנער, וכדי לתבל את העניינים מתמנה לטפל בתביעה המאהבת לשעבר של הגיבור(לורה ליני).

נפלא, פשוט נפלא
Primal Fear Poster
סרט נפלא. לא חף מבעיות, אך במרכזו עומד רעיון מעניין שמחזיק את הסרט גם ברגעיו החלשים יותר. רעיון כזה שסחף אותי באמת.
אני מת על סרטים כאלה, סרטים עם המון טוויסטים. הטוויסט בסוף הוא כנראה הטוויסט הכי מדהים שראיתי אי פעם בסרט... אולי מלבד זה של ״כוכב הקופים״ מ-1968.
המשחק של ריצ'רד גיר היה נחמד. אהבתי את המשחק של לורה ליני ושל אדוארד נורטון נורטון היה בכלל יוצא מגדר הרגיל. אתה לא יודע מי הוא באמת.
נהניתי במיוחד מכל רגע בבית משפט או עם נורטון. כיף, כיף, כיף.
לצערי, הרגעים עם עורך הדין מחוץ לבית המשפט פחות טובות. לא מבחינת הדמויות ולא מבחינת הדיאלוגים. הם עדיין היו כיפיים, אבל לא כמו הרגעים שציינתי מקודם. מרגישים מיותרים.

דמות עורך הדין
הדמות של העורך דין פשוט לא טובה מספיק. לא מספיק טובה בשביל להחזיק סצנות שלמות לבדה. לא הבנתי בסצנות מסוימות מה עובר לו בראש, מה הוא חושב. בנוסף, הוא לא מעניין מדי. לא הייתי קורא לדמות גנרית.. אולי ״שבלונית״ היא המילה הנכונה יותר. סתם עורך דין שמאוד רוצה לנצח בקייס. גם אני יכול לבנות דמות כזאת.
בסך הכל, אני חושב שמדובר בסרט מעולה.
סרטים על בתי משפט זה חרוש אבל יש סרטי חובה. ״עד התביעה״, ״12 המושבעים״, ולדעתי גם ״פחד ראשוני״. נושא בית המשפט כבר נחקר הרבה פעמים בעבר, אך הסרט בא עם טוויסט אגדי. מומלץ.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת