כל מה שלא ידעתם על הסרט Fight Club

Fight Club - אחד מהסרטים הכי טובים שנוצרו על פני הגלובות אי פעם. למי שלא מכיר, לא לקרוא אלא קודם לצפות בסרט. גם למעריצים השרופים - מקווה שחידשתי משהו. שתפו! (פה בשמאל).


Fight Club - לדעתי האישית ואני בטוח שרבים אחרים יסכימו איתי, מדובר בסרט מהפנט. Fight Club לוקח את נפש האדם ומערער אותה. אדם שצפה באמת בסרט, לא יכול שלא לתהות (כמו שקרה גם לי) - אולי גם לי יש איזה טיילר?
הסרט מעלה שאלות פסיכולוגיות נהדרות, ומראה לנו שגם אדם פשוט ונורמטיבי יכול למצוא את עצמו בתהום כזו עמוקה.טוב מספיק עם הפילוסופיה, לטס גט טו דה ריל שיט:

1. קודם כל, העובדה החשובה ביותר היא איך לא ראינו את זה קודם? איך לא שמנו לב וקלטנו את הרמזים לאורך הסרט? לפניכם מספר דוגמאות:
א. בזמן שהדובר מטייל בבית, טיילר ומרלה מקיימים יחסי מין. כאשר הפקח מתקשר, פתאום לא שומעים כלום.
ב. כשהמספר וטיילר נוסעים באוטובוס, נתקע בהם אדם. כאשר הוא נתקל בטיילר - אין תגובה. כאשר הוא נתקל במספר הוא מתנצל.
ג. כשטיילר והמספר מכים את האוטו עם מחבט בייסבול, רק כשהמספר חובט, האזעקה מופעלת.
אלה רק דוגמאות שעלו לי עכשיו לראש. ב-FIGHT CLUB יש עוד המון קטעים בהם אנחנו אמורים להתחיל לחשוד שיש רובד סמוי לעלילה.
2. כאשר המספר מתקשר לטיילר, הוא בעצם מתקשר לעצמו (המספר שלו בכתובת הישנה).
3. המאפרת ג'ולי פירס, למדה וצפתה בקבות UFC כדי להבין איך בדיוק הלוחמים נראים אחרי קרבות.
4. כל הביניינים בסרט אותם פיצצו, היו בבעלות FOX! לא פוקס של הבגדים למי שתהה.
5. בסצנה שבה טיילר והמספר חובטים בכדורי גולף בראד פיט ואדוארד נורטון באמת היו שיכורים!
6. בסצנה בה המספר יושב בשרותים וקורא קטלוג של איקאה אדוארד נורטון באמת היה ערום! כשנשאל על כך אחר כך הוא ענה: "כן באמת הייתי ערום, לא שמתם לב שלא הייתי צריך ללכת לשירותים אותו יום?". משעשע בהחלט.
7. הדירה של המספר בתחילת הסרט הייתה זהה לזו של הבמאי דיוויד פינצ'ר.
8. הבמאי של Fight Club, דיוויד פינצ'ר, רצה טריילר שישקף את הנושא המרכזי של הסרט. אולם, שיווק הסרט התמקד בעיקר בהופעתו של בראד פיט והאלימות בסרט.
9. מלבד העובדה שאדוארד נורטון השיל ממשקלו כ9 ק"ג עבור הסרט, הוא גם הסכים לעשן, שכן הוא הבין שהעישון הכרחי לדמות.10. לדמות "קציצ בשר - meat loaf" היו שתי חליפות, אחת עם פטמות בולטות והשנייה בלי. בונוס קטן - המילוי היה מזון ציפורים.
11. הסצנה שבה אדוארד נורטון מכה את בראד פיט באוזן היא אמיתית - הבמאי של הסרט שוחח עם אודארד נורטון לפני הסצנה ואמר לו לפגוע באמת בבראד פיט. חדי העין בינינו ישימו לב שאדוארד מחייך למראה הסבל של בראד פיט.
12. עובדה מרתקת וסופר מגניבה: בזמן הצילומים, פיט ונורטון הבינו שהם שונאים את הפולקסווגן חיפושית החדשה, והם התעקשו לנפץ אותה בסצנה בה הם חובטים עם מחבט בייסבול ברכבים.
למה אתם שואלים? כי החיפושית הייתה אחת מסמלי הנוער והחופש בזמן ילדותם של פיט ונורטון, רק שהנוער איתו הם גדלו הפך למנהלים והבוסים של שנות ה90, והם בעצמם מוכרים את החיפושית לדור הנערים של שנות ה90, כלומר לדעתם הם הרסו את סמל הילדות שלהם כאילו היה כלום, בשביל להרוויח כסף. השחקנים טענו שעל זה בדיוק מדבר הסרט והרס החיפושית הוא דוגמה מצויינת להתנגדות למציאות הזאת.
13. בראד פיט ואדוארד נורטון למדו להכין סבון בשביל התפקיד, ואגרוף!
14. בגרסאת הDVD יש אזהרה מטיילר לפני הצפייה.
15. יש לפחות כוס סטארקבאקס אחת בכל סצנה בסרט, כך טוען דיוויד פינצ'ר.

מקווה שהצלחתי לחדש גם לכם המעריצים! כמובן שיש עוד לפחות 50 עובדות משוגעות על הסרט, אבל ריכזתי את הטופ שבטופ. מי כמוני הולך לצפות?

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת