הכרת הדמות: ת'ור - כריס המסוורת' - פרק א'

ת'ור - השער של היקום הקולנועי של מארוול, ובכן השער ליקום עצמו. הוא דמות יחודית ושונה מיתר החבורה, ועליו ארחיב קצת יותר בפרקים הבאים.
צפו בסיקור באתר החדש שלנו שבתעםתרבות.com

סרטים
ת'ור – מי זה האל הזה
ומה הוא עושה כאן?
לפני שנים רבות, התנהלה מלחמה קשה בין אסגרד לממלכת ענקי הכפור ומנהיגם לאופיי (אסגרד ניצחו). ת'ור, הוא בן המלך אודין, המלך של אסגרד, מחליט לתקוך את ענקי הכפור לאחר שניסו להחזיר לעצמם את כוחם. אביו מחליט שמעשיו ראויים להדחת ת'ור מהכס העתידי, גירושו לכדור הארץ יחד עם הפטיש שלו – ה"מיולניר". רק ת'ור יכול להרים את הפטיש שלו, וכשזה יהיה ראוי לו, גם כוחו יחזור אליו. כפי שאתם זוכרים בPost credit scene של IRON MAN 2 (לקשר לסיקור), פיל קולסון משילד (s.h.i.e.l.d) מודיע על גילויו של פטיש גדול בתחתיתו של מכתש במדבר מקסיקו. כשהוא מגיע לכדור הארץ, ת'ור פוגש את ד"ר ג'יין פוסטר, אסטרופיזיקאית שחוקרת את קיומם של Worm Holes (חורי תולעת, מאפשרים מעבר בין עולמות), יחד עם ד"ר אריק סלביג וחברתה דארסי. ת'ור מנסה לפרוץ למתחם, אך חסר כוחות הוא נכשל. באותו הזמן לוקי מכתיר את עצמו למלך בעוד אביו (המאמץ, כך מתגלה) נכנס לתרדמת ("שנת אודין"). חבריו של ת'ור לא מרוצים מהשתלשלות האירועים ומגיעים לכדור הארץ כדי למצוא את ת'ור ולעזור לו, וכשת'ור מנסה להקריב את חייו עבורם ועבור ד"ר ג'יין פוסטר,ד"ר אריק סלביג וחברתה דארסי הוא מקבל את כוחו בחזרה. לוקי באסגרד מנסה לפתות את לאופיי לאסגרד והורג אותו,  כדי לנסות להוכיח לאודין אביו שהוא ראוי להיות מלך. במאבק בין ת'ור, שחזר לאסגרד, ללוקי, לוקי נופל לתהום שנראית כאין סופית. לבסוף, אודין מתעורר ואומר לת'ור שהוא ראוי להיות המלך הבא, כשזה כלל אינו מרגיש מוכן.
ב
Post Credit scene, ניק פיורי מנהל שילד (s.h.i.e.l.d) מבקש מד"ר סלביג להפוך את קוביית הכוח שמצאו לנשק, כשקולו של לוקי משכנע אותו להסכים.
IMDB
IMDB

ת'ור העולם האפל – לעזעזאל עם כוח האית'ר
כשאביו של אודין הביס את קבוצת האלפים האפלים, מנהיגם מלקית' נמלט ומיקום כוחו, כוח האית'ר נותר בסוד. בהווה, דארסי מגלה על מקום עם "כוחות פיזקליים משונים", וד"ר ג'יין פוסטר, אהובתו של ת'ור, חוקרת את המקום ומגיעה לעולם אחר בו האית'ר נכנס לגופה. ת'ור מוצא את ג'יין ולוקח אותה לאסגרד לטיפול, אך מלקית' חוזר לאסגארד בנסיון להשיג את האית'ר והורג את אימו של ת'ור. ת'ור נעזר בלוקי על מנת להחביא את ג'יין פוסטר בעולם האפל בתקווה שלא ימצאו אותה שם. מלקית' מוצא אותם ומניח את ידיו על כוח האית'ר. ת'ור בורח עם ד"ר ג'יין פוסטר ללונדון (לוקי נהרג בקרב), שם הם מגלים על ה"התכנסות" (העולמות מסתדרים במעין טור אחד שמאפשר מעבר בינהם). באירוע ת'ור מצליח לנצח את מלקית', חוזר לאודין ומשבח את אחיו שנהרג בקרב, אלא שלצופים מתגלה שאודין הוא למעשה לוקי בתחפושת מכושפת.
בPost credit scene, וולסטאג וסיף מעבירים את כוח האיתר (שמתגלה כאחד מאבני האינסוף – The infinity Stones) לידיו של האספן. בהמשך, ד"ר ג'יין פוסטר מתוסכלת מעזיבתו של ת'ור, כשלפתע מחוץ לבית מתחילה להשתולל סופת ברקים ממנה יוצא תור והם מתנשקים (רומנטי כל הMCU הזה).
IMDB

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת