אחים לנשק - Band of Brothers - ביקורת על המיני סדרה אחים לנשק

אחים לנשק - Band of Brothers היא מיני סדרה בהפקתם (בכוונה לא אומר בימויים כי לכל פרק במאי שונה) של טום הנקס וסטיבן שפילברג. אנקדוטה מעניינת - היא מדורגת 9.5 באתר IMDB, המקום השני הגבוה ביותר מכל הסדרות בעולם. והיא מבוססת על סיפור אמיתי. כן טום הנקס, סטיבן שפילברג והיא מבוססת על סיפור אמיתי קראתם נכון.צפו בסיקור באתר החדש שלנו שבתעםתרבות.com
תקציר העלילה
 המיני סדרה אחים לנשק - Band of Brothers, עוקבת אחר סיפורה של "Easy Company" במלחמת העולם הראשונה. הסדרה מספרת את סיפורה של "איזי" לאורך "כל חייה" - האימונים, ההכנות לקראת הצניחה בנורמנדי, המאבקים במדינות אירופה ועד לסיום המלחמה.
IMDB
חלוקה לפרקים
המיני סדרה Band of Brothers, מחולקת לפרקים.
נכון, יכלתי להסביר על כל פרק בנפרד, אבל זה קצת היה הורס לכם, ובאתם לקרוא את דעתי לא?
הפרק הראשון מתחיל בהכנות לפלישה ובהתגבשות המחלקה, בהמשך הפלישה והקרבות המרים באירופה.
כל פרק מתמקד בנושא עיקרי, ובסאב טקסט ייחודי. הפרק השלישי למשל, עוסק בהלם קרב ובהתמודדות החיילים עם מציאות המלחמה. החייל שעומד במרכז הפרק הוא בליית' שרק בסוף הקרב הוא מתעשת ומצטרף ללחימה. הפרק הרביעי למשל, עוסק במוות הבלתי פוסק ובמחליפים שמגיעים ונהרגים.

IMDB
סיפור אמיתי, שפילברג וטום הנקס
השילוש הקדוש כבר אמרתי? יש לי כל כך הרבה מה לאמר...
נתחיל בזה, שסיפור אמיתי ממלחמת העולם השניה, מיד גרם לי ללחוץ על "הזמן" בVOD. בסוף כל פרק הצופה יכול לראות מה באמת קרה ולהשוות אותו לסיפור ההוליוודי (ויש הרבה דמיון).
סטיבן שפילברג וטום הנקס הם לא הבמאים, אלא המפיקים. לכל פרק במאי אחר שנתן את הדגש הייחודי שלו על האירועים וההתמודדות של החיילים. אהבתי במיוחד את הפרקים בהם הגיבורים "שיתפו" את מה שעובר בראשם, הפכו למעין מספרים.
אל תטעו, אחים לנשק - Band of brothers היא לא סדרת מלחמה, אלא סדרה שעושה זום אין עמוק לתוך חייהם של החיילים שנלחמו ושרדו כדי לספר,חיילי Easy Company, המשברים שעברו, הבדיחות, החיים האישיים, נקודות השפל והשיא, החיבור העמוק בין האנשים והנסיון להשאר בחיים בסוף המלחמה.
אני לא אשקר, היו רגעים של שעמום, וקצת חזרה בדיאלוגים, אבל מדובר בבמאים שונים לכל פרק ולכן זה המצב.
לחובבי הז'אנר, וגם לאלו שלא, הצפייה חובה. לא סתם הסדרה קיבלה 9.5 בIMDB....

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת