סרט לסופ"ש: קשרים אפלים


אוי כמה שאני אוהב מותחנים. רגע, אלא שזה לא בדיוק מותחן, לא? קשרים אפלים נע על הגבול שבין מתח לסרט דוקומנטרי. במחשבה ראשונית, לא אהבתי. או שלא ?
צפו בסיקור שלנו באתר החדש שלנו שבתעםתרבות.com
תקציר העלילה
הסרט מתאר את ההמקרה המזעזע שהתרחש בקהילת ארקנסס שבמערב ממפיס - שלושה ילדים קטנים נרצחו וגופותיהם הושלכו לנהר, המוכרים בשם הפרשייה שלהם "השלושה של מערב ממפיס". הסרט מבוסס על ספר שנכתב בנושא ומתאר את ההתמודדות עם הקהילה, החיפוש אחר הרוצחים ונקמה, ובראש ובראשונה - קהילת כת השטן עליה מנסים להפיל את כל האשמה.
שחקנים בולטים - קולין פירת, ריס וויתרספון.

המתח והפשע מול הדוקו
שלושה ילדים נרצחו - סטיבי, כריסטופר ומייקל. חודש לאחר מכן? ניחשתם נכון, שלושה נערים נמצאו חשודים, שלושתם קשורים לכת השטן. הקהילה הקטנה מנסה להפיל עליהם את האשמה ולגזור עליהם גזר דין מוות, אלא שאז חוקר פרטי מחליט להתערב. המצפון שלו לא מאפשר לו לשבת בשקט כשלדעתו תלייתם של שלושת הנערים מיותרת. עד כאן - דוקו. מהשלב הזה, מתחילים להכניס קצת מוזיקת מתח ומעלים ספקות אצל הצופה (הכל מבוסס על עובדות) כשמראים שהמשטרה מנסה להעלים ראיות, אין התייחסות מתאימה תיק וכל מה שמערכת המשפט רוצה לעשות זה לסגור את התיק. חבר המושבעים לא משתכנע מהספק הסביר וממליץ לתלות את כולם. לאורך העלילה הצופה מזדהה יותר עם שלושה נערים שנדמה כי לא חטאו במהומה.


סוף טוב הכל טוב
ובכן, לא כל כך. הסוף של הסרט הוא סוף פתוח, או כמו שאני קורא לו - טוב אני לא באמת קורא לו בשם כלשהו, פשוט כלום לא נסגר. כמו שאמרתי למעלה, הסרט מבוסס על סיפור אמיתי, וגם במציאות הסיפור לא נסגר ועדיין מחפשים את הרוצחים. לאורך הסרט הצופה בונה לעצמו מספר חשודים כשלקראת סוף הסרט הוא נמצא בדילמה: האם אלה באמת שלושת הנערים או דמות אחרת, ומצפה להגיע לאמת בסוף הסרט, אך כפי שאתם מבינים בסרט כמו בחיים האמיתיים לא נמצא הרוצח.
אני חייב להוסיף ולאמר, כי אני חלוק בדעותי בנוגע לסרט - אהבתי את העלילה, אך ציפיתי ליותר מתח והתאכזבתי מהסוף (לא מאשים את הכותבים כמובן....)

IMDB
כמה עובדות מעניינות:
1. לא היו ראיות ממשיות שקושרות את שלושת הנערים למקרה.
2. שיערו של אביו החורג של אחד הנערים נמצא בזירה.
3. הרוצחים האמיתיים ככל הנראה לעולם לא יימצאו.
צפייה מהנה!


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת