סרט למוצ"ש: המירוץ

ממשיכים בספיישל אתלטיקה קלה, והפעם הסרט "המירוץ" - סיפורו האמיתי של האצן ממוצא אפרו-אמריקאי, באולימפיאדת מינכן 1936. צפו בסיקור לסרט באתר החדש שלנו שבתעםתרבות.com

תקציר העלילה
הסרט עוקב אחר סיפורו האמיתי והמיוחד של ג'סי אוונס, נער ממוצא אפרו-אמריקאי בארצות הברית שמתחיל לגלות את הכישרון האמיתי שלו - אתלטיקה קלה. עם מאמן מוכשר, הם טסים לכבוש את אירופה (את האולימפיאדה, פסגת השאיפות של כל ספורטאי), תוך שהם נאלצים להתמודד עם הגזענות ו, טוב, גרמניה הנאצית.

המירוץ לצפייה ישירה (טריילר):

דילמה מוסרית
ללא ספק, הHighlight של הסרט הוא הדילמה המוסרית של ג'סי - האם לנסוע או לא לנסוע לגרמניה. כל ארה"ב שותפה לכך, יחד עם משפחתו. כל אחד לוחץ עליו אחרת. המאמן (לארי שניידר אותו משחק ג'ייסון סודייקיס)? לא רואה פה שאלה בכלל, ברור שג'סי נוסע. כמובן, שבכירי המשטר בכלל לא רוצים לפגוש אותו אחרי שהוא זוכה ומשאיר אבק לנאצים הטהורים.
לא רק לג'סי דילמה מוסרית, גם לצלמת האירועים האולימפים קאריס ואן האוטן (לני ריפנשטאהל) - האם לצלם את הזכיות של ג'סי, בחור אפרו-אמריקאי או לא?

מבוסס על סיפור אמיתי
כמו שאתם מכירים אותי, סרטים שמבוססים על צפייה ישירה פשוט סוחפים אותי. אבל כאן, ראינו גם התמודדות מוסרית אמיתית, מאבק אמיתי שאין בו צד אחד מנצח, צד אחד נכון, צד צודק.
אהבתי את הסרט, אבל בהגדרה ההישראלית הוא סרט "חמוד". חסרו לי רגעי השיא הדרמטיים. הרי ברור שג'סי יסע לאולימפיאדה, ולמרות זאת, עדיין נהנתי מהמשחק, במיוחד של ג'ייסון סודייקיס.

צפייה מהנה!
לצפייה בחלק השני של הספיישל הסופש - הסרט: אני יוסיין בולט

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת