חמישה סרטים מומלצים ליום העצמאות

לכבוד יום העצמאות, ריכזתי חמישה סרטים שלדעתי כל ישראלי חייב לראות - חמישה סרטים מומלצים ליום העצמאות רק בשבילכם. צפייה מהנה ויום עצמאות שמח!
 1. גבעת חלפון אינה עונה - בחרתי בסרט בגלל הישראליות הקלאסית שהוא מייצג, ישראליות ישנה קצת אבל כזו שכולנו צריכים להכיר. למי שלא מכיר, בשתי מילים: בסרט ניתן לראות כיצד נראים מילואים בצה"ל אחרי מלחמת יום הכיפורים...
גבעת חלפון אינה עונה לצפייה ישירה (טריילר)
2. מבצע סבתא - אם הייתי מחפש מילה שתתאר את הסרט הזה היא המילה 'חמוד'. הסרט עוסק בשלושה אחים שצריכים לטפל בסידורי הקבורה של סבתא שלהם. למה חמוד אתם שואלים? כי הסרט לא מצטיין בעלילה יוצאת דופן או שהוא מצחיק במיוחד, אבל הוא ללא ספק סרט ישראלי קלאסי.
מבצע סבתא לצפייה ישירה
3. אלכס חולה אהבה - הסרט המושלם למי שרוצה לקבל הצצה על תל אביב של שנות החמישים, התרבות והמוזיקה, הדיבור, ההתנהלות היום יומית (גם בארץ יש שוק שחור...). הסרט עוקב אחרי אלכס וההתמודדות שלו במציאות המורכבת מעט של שנות החמישים, ועם בני משפחתו וחבריו, עד להופעתה של דודתו, ובנקודה זו הכל משתנה. נקודה נוספת לחיוב בסרט היא לא אחר מיוסף שילוח ז"ל, אחד השחקנים האהובים והמוערכים ביותר על ידי החברה הישראלית בכלל ועל ידי בפרט.
אלכס חולה אהבה לצפייה ישירה (קטע מהסרט)
4. אסקימו לימון - לדעתי הסרט המצליח ביותר בכל הזמנים. מי שלא מכיר את בנצי, מומו ויודה'לה - זה הזמן.
אסקימו לימון לצפייה ישירה
5. באבא ג'ון - אחד מהסרטים האהובים עלי (שוקל אפילו להכניס אותו לעשיריה הפותחת). הסרט מספר את סיפורה של משפחה ממוצא פרסי ועל קשיי ההתמודדות הכלכלית שלה בארץ. הסרט עוקב אחרי מערכת יחסים מורכבת בן האבא לבן, אשר האחרון רוצה לקחת את חייו לאן שהוא רוצה ולא לאן שמצופה ממנו.
באבא ג'ון לצפייה ישירה (טריילר)

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת