סרט לסופ"ש: ארגו

בצל הבחירות שמתקיימות היום באיראן, נדבר קצת על הסרט ארגו בכיכובו של בן אפלק ואיראן של אחרי המהפכה.
צפו בסיקור באתר החדש שלנו שבתעםתרבות.com
תקציר העלילה
טוני מנדז - סוכן CIA, הלא הוא בן אפלק שלקח חלק בבימוי הסרט, נשלח למשימה סודית ומיוחדת - לחלץ שישה דיפלומטים אמריקאים מבית השגריר הקנדי לאחר המהפכה האסלאמית באיראן ב1979. הסרט עוקב אחרי בניית התוכנית שלהם לחילוץ בני הערובה, השקרים, התרמיות וההתמודדות הנפשית של ה"שבויים" תחת המשטר שרק "רוצה לתקוע להם כדור בראש" בכיכר המרכזית בטהראן.
שחקנים בולטים נוספים - ג'ון גודמן, בראיין קראנסטון.
ארגו לצפייה ישירה (טריילר):


מבוסס על סיפור אמיתי
כבר למדתם להכיר אותי, כזה מגיע למילים "מבוסס על סיפור אמיתי", עוברת בי צמרמורת כאילו מישהו הציע לי הרגע אוכל בחינם. הסרט מבוסס על סיפור אמיתי ומסווג שהותר לפרסום, על פי ספרו של טוני מנדז עצמו ועל מאמרו של ג'ושוע ברמן. הסרט מתחיל בקצת רקע תקופתי לצופה, לאלה מאיתנו שלא חיים ונושמים איראן, ומיד אנו נכנסים לתוך העלילה ובה מנסים לגבש תוכנית לחלץ את הנמלטים. טוני, מוביל בתחום חילוץ אנשים ממדינות זרות, מציע תוכנית שאפתנית, יצירתית, ומכל האפשרויות - "הרעיון הרע הכי טוב שיש". הפתרון של טוני הוא ליצור סרט מזוייף, בעזרת גדולי התעשייה בהוליווד. לאורך הסרט, יש שתי עלילות - פיתוח התוכנית, הסרט, ואישורה, תוך שבאיראן הסכנה נושפת בערפם של הנמלטים. הימים עוברים והסכנה רק מתגברת...

מתח - כן, והרבה
אמנם לא כל הסצנות נאמנות למקור, כמו סצנת שדה התעופה והסצנה בשוק, אך הן בהחלט הוסיפו למתח. אני חושב שכל צופה נשם לרווחה כמו השחקנים בסרט כשהודיעו להם שהם יצאו סופית מאיראן. נקודות מתח צצות בכל מיני נקודות לאורך הסרט - האם העוזרת תלשין? האם המבצע באמת יבוטל? האם כולם ישתפו פעולה? ועוד שאלות רבות שמותחות את הצופה.

צפייה מהנה!
לצפייה בסיקור הסרט באבא ג'ון (same spirit)

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת