סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת

בלתי מנוצח בכיכובו של מארק וולברג, אי שם בשנות השבעים של אמריקה, מורה מחליף נחוש להוכיח לעצמו, למשפחתו, חבריו ואשתו שעזבה אותו שהוא יכול לעשות את הבלתי יאומן. כל מה שחסר לו זה קצת אמונה עצמית. צפו בסיקור לסרט בלתי מנוצח באתר החדש שלנו שבתעםתרבות.com
תקציר העלילהטוב אז סרט ספורט אמריקאי - פוטבול או בייסבול. נקודה. (תרשו לי לחסוך לכם) - פוטבול. אבל זאת בדיוק הנקודה, לא סתם פוטבול. הפוטבול בסרט מייצג את קרש הקפיצה להגשמה עצמית ולהגשמת החלום לא רק של וינס פאפאלה (aka מארק וולברג) אלא גם של סביבתו. מארק וולברג מגלם בסרט את וינס, בחור אמריקאי טיפוסי שגם הוא כמו רבים מתקשה ונאבק כלכלית, אשתו עזבה אותו ומצבו הכלכלי מדרדר עוד יותר כשהוא מפוטר מעבודתו. הסרט מציג תמונה של עיירה שקבוצת הפוטבול שלה היא כל חייה, ומארק מגשים חלום כשהוא מצליח לעבור את המבחנים הראשונים לקבוצה.
בלתי מנוצח לצפייה ישירה (טריילר)

הקו הרומנטי 
אני קורא לסיפור הסינדרלה הקטן 'הקו הרומנטי' של העלילה. הסיפור הוא סיפור סינדרלה קלאסי - אדם פשוט מצליח לממש יכולת לא מפותחת ולהגשים חלום, חלום שהוא בכלל לא חלם עליו כי הוא לא העלה בדעתו שזה אפשרי. לאחר שוינס עובר שלב ועוד שלב, כשדלק האמונה של חבריו ומשפחתו והרצון להוכיח לאשתו שהוא מסוגל הם אלו שהניעו אותו. כמובן שבסיפור גם מעורבת אישה, בת דודתו של חברו הקרוב. די ברור שיש בניהם משהו, ורק לקראת סוף הסרט אנו מתוודעים לאהבתם.
Invincible Poster
IMDB
זמן
אמנם הסרט לא מתרחש בתקופה הנוכחית, וגם צולם לפני 11 שנים (אמנם לא נראה כאילו עבר הרבה זמן), אך הרעיונות המרכזיים שמוצגים בסרט תקפים גם להיום - התמודדות עם חיי נישואין מתפרקים, חלומות להצליח נגד כל הסיכויים, המוטיב החוזר של האיש שהגיע מהשכונות, ללא התמקצעות אשר מתגבר על הקושי, יוצא מהבועה של הפאב השכונתי ומוצא בעצמו אמונה. אכן אין ספק כי הסרט מתאר את הבלתי אפשרי, הבלתי יאומן ווינס מצליח, מתקבל לקבוצה ואפילו מוביל אותה לניצחון הראשון.
לאורך כל הסרט יש לחץ אמיתי, אפילו שהצופה יודע שהסרט מבוסס על סיפור אמיתי (מוסיף לו מימד ייחודי), לראות האם יצליח ואיך יתמודד. 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה