שומרי הגלאקסיה 2 - איך עדיין לא ראיתם?

נכון, אני מתחיל כל סיקור/ביקורת שאני כותב בשם + "ביקורת", אבל שומרי הגאלקסיה 2? אין מה לבקר, לכן נותר רק לשאול איך עדיין לא צפיתם בסרט?!

צפו בסיקור לסרט באתר החדש שלנו שבתעםתרבות.com
טוב, אני לא יודע מאיפה להתחיל. הסיקור הזה יהיה קצת לא שגרתי, בגלל שאני לא רוצה להכנס יותר מידי ל'יקום הקולנועי של מארוול' (פרוייקט ייחודי אותו אסקר בעתיד), אספר על חוויותי מהסרט ועל הדברים שנהנתי מהם יותר.
שומרי הגאלקסיה 2 לצפייה ישירה (טריילר)

קודם כל, נתחיל בשלילת הביקורות שקראתי באינטרנט. ראשית, הביקורות על אורך הסרט - צפיתי בסרט בyes planet, ומי שלא מכיר הצפייה בסרט ללא הפסקות. בתור אדם שחייב לקום כל 15 שניות בערך ולזוז, לא הרגשתי בכלל שעברו שעתיים וחצי. הערה קטנה על חווית הצפייה בyes planet - ממליץ לכולם לצפות באיימקס, וגם קיבלתי פוסטר איכותי ....שנית, העלילה, התוכן והביצוע - נדיר לשמוע את המשפט "השני טוב מהראשון", במיוחד בעולם הקולנוע ובעולם הסרטים גדושי האפקטים בפרט, אבל זאת אחת המסקנות המרכזיות אליה הגעתי.


IMDB

<Spoiler Alert>
ועכשיו, בואו נדבר קצת על העלילה. אני חושב שהסרט "בשל" - למה הכוונה? בסרט הראשון רק הכרנו את שומרי הגלאקסיה, כשהחיבור בינהם נוצר מכורח המציאות ונוצר הדבר המופלא - המשפחה שלהם. בסרט הזה, אנחנו רואים את החיבור האמיתי בחבורה, את ההקרבה, הפתיחות והתוודעות אמיתית לנפש של כל דמות, מעבר למסך ההומור (המצוין*!*). הסרט מספק לנו את הפתרון לתעלומה הגדולה על משפחתו של פיטר קוויל, על כוחותיו האמיתיים וההתמודדות שלו עם הגילוים החדשים. במקביל, הסרט עוקב אחרי מערכות היחסים של גאמורה ופיטר, רוקט ויונדו, דראקס והדמות החדשה והמסתורית - מנטיס. הסרט מציג קו רענן כשהעלילה לא מתחברת ישירות ליקום הקולנועי של Marvel: עיקר העלילה, למראית העין, היא ההתמודדות עם צבא הריבונות, לאחר שרוקט גנב מהם חפץ יקר ערך (ה"ריבונים" הורגים כל אחד שפוגע בכבודם), אשר רודפים אחרי השומרים ומשבשים את התוכניות שלהם, והכוהנת העליונה שלהם מהווה גם את הרמז והפתיח לסרט הבא.
שני דברים קטנים שהקפיצו בשתי מדרגות את הסרט - הפתיח החדש של מארוול, ולא אחר מBaby Groot.
שומרי הגלאקסיה חלק 2 - פסקול ואפקטים: לא הלאה אתכם יותר מידי בפרטים, כי שוב, הסרט מדבר בעד עצמו. רק ארצה להוסיף כמה מילים על הפסקול והאפקטים - בדרך כלל, אני לא נותן דגש מיוחד לנושא, אך בסרט אי אפשר להתעלם ממנו.
השירים, מהווים מוטיב חוזר המלווה את העלילה מתחילתה ועד סופה, כשכל שיר מושלם לכל קטע ואף מקדם את העלילה.
רשימת השירים המלאה:

Brandy, Mr. Blue Sky, Lake Shore Drive,Un Deye Gon Hayd,Southern Nights, The Chain, Come a Little Bit Closer, My Sweet Lord,Wham Bam Shang a Lang,Bring It on Home to Me,Surrender,Father and Son,Gaurdians Inferno,Flashlight.
האפקטים גם הם לא פחות ממדהימים, והצפייה באיימקס עושה את זה ליותר טוב מרגע לרגע. ראינו בסרט דמויות שנוצרו מכלום, מסעות בין גלאקסיות, הרס של כוכב שלם ודמויות שונות בכל כוכב. צוות היוצרים לקח את הקומיקס והחייה אותו, ועל כך אין ויכוח.
צפייה מהנה!

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת