סרטים מומלצים ליום השואה

יום השואה אינו יום קל עבור אזרחי ישראל, וגם עבורי. בתור אדם שביקר בפולין ונכד לניצולי שואה, גם אני מוצא בסרטים דרך טובה להציץ דרך חור המנעול למה שעבר עליהם בתקופה הנוראית הזאת בחייהם, והותירה צל כבד על האנושות. לפניכם חמישה סרטים מומלצים, צפייה מהנה.
1. אני זוכר - ללא ספק, בין סרטי השואה הכי טובים שראיתי בחיי בפרט, ובין הסרטים הטובים שראיתי בכלל. קצת תקציר - זאב גוטמן, ניצול שואה מאושוויץ, מבוגר מאוד וסובל מדימנציה. לאחר שאשתו מתה, הוא מקיים את הבטחתו לחברו מבית האבות ויוצא לחפש ברחבי אמריקה הצפונית את האדם שאחראי לרצח משפחתו ומשפחת חברו.
אני זוכר לצפייה ישירה (טריילר)
2. ממזרים חסרי כבוד - אין מה לעשות, טרנטינו. כן יש שיגידו שאני משוחד אבל גדלתי עליו. ובראד פיט? מצטרף בתור הBadass וביחד נכנסים לעלילה נהדרת המשקפת את הצד הלוחמני של השואה, דגש יותר על המאבק בנשק. לא ארחיב, פשוט תצפו בטריילר.
ממזרים חסרי כבוד לצפייה ישירה (טריילר)
3. הפסנתרן - סרט המתאר בעיני את הסיפור הקלאסי של היהודי השורד בשואה. ניצל בזכות עצמו (כמו העם שלנו במדינה שלנו) וכישוריו בנגינה בפסנתר. הסרט עוקב אחר מסעו של הפסנתרן הדגול בתור יהודי תחת הכיבוש הנאצי.
הפסנתרן לצפייה ישירה (טריילר)
4. הנער בפיג'מת הפסים - השואה מתחלקת בין האנשים שחוו אותה. קבוצה גדולה מהם, הייתה ילדים. ההזדמנות לראות את השואה מהצד של ילד, בנו של קצין אס אס, וההתמודדות המוסרית איתה הוא צריך להתמודד בגיל כזה, תותיר אתכם פעורי פה.
הנער בפיג'מת הפסים לצפייה ישירה (טריילר)
5. רשימת שינדלר - הסרט מגולל את סיפורו של חסיד אומות העולם אוסקר שינדלר, איש עסקים יהודי שהציל מאוד יהודים. לאורך הסרט הצופה מתחבט בקונפליקט שבו עמדה הוועדה שהכריעה האם שינדלר צריך לקבל את המעמד של חסיד אומות עולם או לא - מה היה המניע שלו.
רשימת שינדלר לצפייה ישירה (טריילר)

בנימה אישית, כמובן שיש עוד המון סרטים מומלצים - סרטי בריחה ממחנות, רומנים, דרמות ועוד. גם לחזור שוב ושוב על אותו הסרט לא מורידה מהרגשות המוצפים כל פעם מחדש.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סרט לסופ"ש: בלתי מנוצח - ביקורת